In het bestuursakkoord staat dat de stad de organisatoren van het Gentse vrijetijdsaanbod zal stimuleren en ondersteunen om een gezamenlijke ticketservice te organiseren, in de eerste plaats voor last minute tickets. In Antwerpen bestaat dergelijke last minute ticketshop al langer, tot tevredenheid van cultuurbelevers. De voorbije twee jaar waren er binnen de cultuursector uiteraard andere prioriteiten, waardoor dit niet aan de orde was, maar ondertussen kan de sector gelukkig weer op een normale wijze werken.
Hebt u het oprichten van een gezamenlijke ticketservice, ook voor last minute tickets, al kunnen onderzoeken? Is er hiervoor draagvlak onder de Gentse culturele spelers?
Cultuurconnect lanceerde in 2020 een oproep voor pilootprojecten binnen ‘Digitaal Podium’. Gent werd naast regio Zuidwest geselecteerd om samen met Cultuurconnect te werken aan de aanbesteding en implementatie van een kwaliteitsvol ticketingsysteem op maat.
In onze stad stapten begin 2021 volgende spelers in het project:
In dit ganse traject rond een gezamenlijke ticketservice is de scope van last minute ticketing opgenomen.
Momenteel bevindt het project zich in de onderhandelingsfase voor het contract met de leverancier van het ticketingsysteem. Bij de opmaak van het gunningsbestek werd rekening gehouden met de noodzakelijke vereisten om een ‘last minute ticketingsysteem’ mogelijk te maken.
Parallel werkt het projectteam aan het gunningsbestek voor het realiseren van de website, nodig om dit alles in de praktijk om te zetten. Het grote voordeel is dat er 1 platform gerealiseerd wordt, waar een bezoeker een overzicht krijgt van álle culturele activiteiten en ook rechtstreeks tickets kan boeken.
In het gezamenlijk platform is last minute verkoop slechts één van de vele mogelijkheden. De koppeling met het systeem van UiTPAS en een product op maat van onze Gentse studenten behoren ook tot de pistes die onderzocht zullen worden.
Bedoeling is dat de website operationeel is tegen einde mei ’23 voor de verkoop van het seizoen ’23-’24.
Tenslotte werd binnen het Gents Kunstenoverleg een werkgroep ‘Ticketeers’ opgericht om een breder draagvlak te creëren bij alle kunstorganisaties in onze stad en iedereen op de hoogte te houden van het traject.
wo 11/05/2022 - 13:45