De Dienst Milieu en Klimaat kreeg middelen toegekend in het kader van het lokaal energie en klimaatpact om een werking rond de aanleg van geveltuinen en de ontharding van tuinen in bestaande straten uit te werken. De doelstelling is zoveel mogelijk nieuwe geveltuinen en ontharding realiseren bij burgers. Hierbij wordt ingegaan op vragen van burgers die geveltuinen willen aanleggen en collectief de handen uit de mouwen willen steken om op eigen terrein te ontharden en te vergroenen.
De werking wordt opgedeeld in twee parallelle projecten
Concreet wordt voorgesteld om een nieuwe subsidieovereenkomst goed te keuren met vzw Gents MilieuFront (GMF), met maatschappelijke zetel op het adres Dampoortstraat 81 te 9000 Gent. Het GMF neemt een werking op in functie van de doelstellingen van de Dienst Milieu en Klimaat, vanuit een specifiek maatschappelijk belang en om het gedrag van de bevolking in een gewenste richting te duwen. Concreet zal het GMF bijdragen tot een meer klimaatrobuuste stad, door het informeren, overtuigen, sensibiliseren en het wegnemen van barrières om gedragsverandering te bekomen omtrent ontharding en vergroening.
De samenwerkingsovereenkomst heeft een looptijd van 2 jaar, van 31 januari 2022 tot en met 31 december 2023, en omvat de uitvoering van bovengenoemde projecten:
1. Geveltuinbrigade: aanleg van geveltuinen
2. Planten met Buren: De dienstverlening houdt in dat we een infosessie organiseren waarbij de regelgeving, voordelen van meer groen (klimaatadaptatie en sociale cohesie), praktische aanleg en keuze van planten aan bod komt.it is het ondersteunen van buren die samen hun voorgevels, voortuinen en straat willen vergroenen. Onder buren wordt verstaan: woonachtig op een verschillend adres in dezelfde straat, een aangrenzende straat of in straten die binnen een straal van 500 m liggen. Planten met Buren is gebaseerd op een collectieve aanpak waarbij we tegemoet komen aan de vraag van minstens zes buren om meer groen te realiseren.
Dienst* | Dienst Milieu en Klimaat |
Budgetplaats | 354950000 |
Categorie* | E subs. |
Subsidiecode | ABB-LEKP-2021 |
2022 | 72.000 |
2023 | 93.500 |
2024 | 9.500 |
Totaal | 175.000 |
Dienst* | Dienst Milieu en Klimaat |
Budgetplaats | 35495000 |
Categorie* | E subs. |
Subsidiecode | ABB-LEKP-2021 |
2022 | 72.000 |
2023 | 93.500 |
2024 | 9.500 |
Totaal | 175.000 |
Keurt goed de subsidieovereenkomst met vzw Gents MilieuFront, Dampoortstraat 81 te 9000 Gent, voor de projecten 'Geveltuinbrigade' en 'Planten met Buren' - Werkingsjaren 2022-2023, zoals gevoegd in bijlage.