De verkeerssituatie rond de schoolpoort van basisschool De Wijze Eik te Mariakerke kan veiliger gemaakt worden.
Voor de schoolgaande kinderen die met de fiets komen, zijn er geen fietspad of fietssuggestiestroken voorzien, wat leidt tot gevaarlijke situaties.
Tijdens het afzetten en ophalen van kinderen zijn er aan en rond de schoolpoort onvoldoende fietsenstallingen. Een mogelijke oplossing zou het nieuwe verkeersbord kunnen zijn, waardoor enkele parkeerplaatsen in bepaalde tijdsloten voorbehouden zijn voor de fiets i.p.v. de auto.
Ik had van de schepen graag een antwoord gekregen op volgende vragen.
Vraag werd schriftelijk beantwoord.
Geachte mevrouw Herman, geachte heer De Roo,
We zijn ons bewust van de situatie ten hoogte van De Wijze Eik, het mobiliteitsbedrijf kreeg ook de opdracht om dit op korte termijn aan te pakken.
Er vond grondig onderzoek plaats, onder andere met camera’s, en er was ook overleg van de scholenconsulenten met de school.
We gaan de situatie hier dan ook grondig aanpakken
In de eerste helft van volgend jaar zullen er verschillende maatregelen komen:
Dus ja, we pakken deze schoolomgeving aan, en het goede nieuws is dat dit begin volgend jaar gepland staat.
wo 28/09/2022 - 10:19