Op 22 december 2022 ontving de Jeugddienst een aanvraag voor een investeringssubsidie voor werken en aankopen ter verbetering van de toegankelijkheid, veiligheid en/of duurzaamheid van het jeugdlokaal in de Sint-Kwintensberg:
Dit gebouw wordt door drie erkende jeugdverenigingen gebruikt: Scouts en Gidsen de Glimlach; Scouts en Gidsen Sjim Akabe en KSA Sint-Pieters.
Het Subsidiereglement voor investeringssubsidies aan jeugdwerkinitiatieven voorziet dat er per jeugdwerkinitiatief en per jeugdlokaal 115.000 euro subsidie kan aangevraagd worden, verspreid over 9 jaar. Voor dit gebouw kunnen de drie jeugdverenigingen samen elk aanspraak maken op de 115.000 euro subsidie, mits ze telkens een eigen inbreng leveren van minstens 25 % van de totale kosten. Op 26 juni 2017 verleende de stad Gent aan elk van de drie verenigingen reeds een subsidie van 43.116,93 euro voor renovatiewerken, waardoor elke vereniging op dit moment nog aanspraak kan maken op een subsidie van maximaal 71.883,07 euro. De totale bouwkost wordt geraamd op 97.517,32 euro, waarbij de Stad Gent 75 %, of 73.137,99 euro, subsidieert. Per vereniging komt dit neer op 24.379,33 euro.
De aanvraag voldoet aan de voorwaarden van het Subsidiereglement voor investeringssubsidies aan jeugdwerkinitiatieven
Er werd een subsidieovereenkomst opgemaakt met vzw Parochiale Werken Onze-Lieve-Vrouw Sint-Pieters, de eigenaar van de lokalen, die volgens haar statuten optreedt voor de verenigingen. De vzw verklaart dat de jeugdverenigingen nog minstens 9 jaar na beëindiging van de werken als hoofdgebruiker gebruik mogen maken van de infrastructuur. De vzw draagt ook 25 % van de kostprijs van de werken.
De uitbetaling van de subsidie gebeurt in twee schijven. Een eerste schijf van 90 % (65.824,19 euro) wordt gestort na de goedkeuring en ondertekening van de subsidieovereenkomst; een tweede schijf van 10 % (7.313,80 euro) volgt na goedkeuring van de verantwoordingsstukken en het positief brandveiligheidsverslag.
Dienst | Jeugddienst |
budgetplaats | 340630000 |
budgetpositie | 66420000 |
categorie | Investeringssubsidie |
subsidiecode | NIET_RELEVANT |
2023 | 65.824,19 euro |
2025 | 7.313,80 euro |
Totaal | 73.137,99 euro |
nihil