Het college van burgemeester en schepenen heeft op 1 juni 2023 de bijstelling van de verkavelingsvergunning OMV_2023014396 verleend aan TERCON met als adres Alphonse Claeys-Bouüaertlaan 57/00, 9030 Gent, voor percelen gelegen aan de Aloïs Van de Vyverestraat 27 te 9030 Gent, kadastraal bekend 29ste afdeling, sectie A, nrs. 691X2 en 695T.
De aanvraag beoogde het afsplitsen van een lot bestemd voor een open eengezinswoning.
Het bebouwde lot 24 (kadastraal gekend nr. 695T) werd uit de verkaveling gesloten.
In de verkavelingsvergunning werden een last opgelegd voor de aanpassing van de riolering en nutsvoorzieningen.
In het advies van Farys staat vermeld dat het nieuwe lot op normale en reglementaire wijze kan aangesloten worden op het bestaand drinkwaterdistributienet. Er is geen uitbreiding noodzakelijk.
Voor wat de riolering betreft moet elk lot afzonderlijk aangesloten worden op de riolering. Per lot is te voorzien in een dubbele huisaansluiting: één voor afvalwater en één voor regenwater.
Voor het onbebouwde lot kan een bestaande rioolaansluiting aanwezig zijn die hergebruikt kan worden. Indien deze aansluiting niet kan gebruikt worden moet er nieuwe aansluiting aangevraagd worden.
Farys heeft de nieuwe rioolaansluiting uitgevoerd en de vergunninghouder heeft voldaan aan de financiële verplichtingen.
Fluvius heeft bevestigd dat er geen voorwaarden worden opgelegd aan de vergunninghouder voor de uitbreiding van het distributienet voor elektriciteit.
Telenet en Proximus hebben bevestigd dat de nodige infrastructuur reeds aanwezig is om de distributie van informatie- en communicatiesignalen te verzekeren.
Waarom wordt deze beslissing genomen?
In uitvoering van art. 4.2.16 §2 van de Vlaamse Codex Ruimtelijke Ordening kan een verkavelingsakte pas verleden worden na overlegging van een attest van het college van burgemeester en schepenen waaruit blijkt dat voor de volledige verkaveling het geheel van de lasten is uitgevoerd of gewaarborgd.
De vergunninghouder heeft alle lasten opgelegd in de verkavelingsvergunning, die moeten uitgevoerd worden om een attest te bekomen dat tot de verkoop van de loten van de verkaveling mag worden overgegaan, uitgevoerd of gewaarborgd.
Geeft een attest dat tot de verkoop van lot 25C (vroeger genummerd als 25B), van de omgevingsvergunning OMV_2023014396 voor een bijstelling van de verkaveling goedgekeurd op 1 juni 2023 voor een perceel gelegen aan de Aloïs Van de Vyverestraat zn, 9030 Gent, kadastraal bekend 29ste afdeling, sectie A nr. 691X2, mag worden overgegaan.