do 31/10/2024 - 09:03 Hybride
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd het 'Reglement Gent knapt op (GKO) voor periode 2022-2026 en Tussenkomstovereenkomst OCMW Gent' te wijzigen, met ingang van 1 december 2024.
In de raden voor maatschappelijk welzijn van 11 oktober 2017, 19 december 2022, 25 april 2023 en het vast bureau van 25 november 2021 werden de modellen van opnameovereenkomsten van de woonzorgcentra, kortverblijven en nachtopvang OCMW Gent, dagverzorgingscentrum Het Heiveld en de individuele dienstverleningsovereenkomst van vergunde zorgaanbieder OCMW Gent goedgekeurd.
Het besluit van de Vlaamse regering van 19 juli 2024 voorziet in een wijziging van het prijsindexatiemechanisme van dagprijzen in woonzorgcentra, centra voor kortverblijf, groepen van assistentiewoningen en centra voor dagverzorging en dagopvang. De doelstelling van dit besluit is om de dagprijzen te indexeren op hetzelfde moment dat de pensioenen en zorgbudgetten geïndexeerd worden. Tot op heden worden de dagprijzen van de woonzorgcentra, kortverblijven, nachtopvang en het dagverzorgingscentrum en de woon- en leefkosten van VAPH jaarlijks geïndexeerd worden op basis van de consumptieprijsindex.
Het voornoemde besluit voorziet in een nieuw indexatiemechanisme waarbij een voorziening enkel nog een dagprijsindexatiedossier kan indienen wanneer de afgevlakte gezondheidsindex het spilindexcijfer heeft bereikt. De dagprijzen stijgen bij overschrijding van de spilindex met 2 %.
Als gevolg van het besluit van de Vlaamse regering dient aan de modellen van de opnameovereenkomsten en het model van de individuele dienstverleningsovereenkomst een addendum toegevoegd te worden inzake de formulering van de indexering.
Door de aanpassing van de modellen dient ook de delegatiebevoegdheid opnieuw beslist te worden.
In de raad voor maatschappelijk welzijn van 19 december 2022 werden de opnameovereenkomsten van de assistentiewoningen en zorgovereenkomsten van de sociale assistentiewoningen aangepast en goedgekeurd.
Het besluit van de Vlaamse regering van 21 juni 2024 voorziet in een wijziging van het prijsindexatiemechanisme van dagprijzen in woonzorgcentra, centra voor kortverblijf, groepen van assistentiewoningen en centra voor dagverzorging en dagopvang. De doelstelling van dit besluit is om de dagprijzen te indexeren op hetzelfde moment dat de pensioenen en zorgbudgetten geïndexeerd worden. Tot op heden worden de dagprijzen jaarlijks geïndexeerd op basis van de consumptieprijsindex. Sinds 2022 ligt voor alle sites van de assistentiewoningen de indexeringsdatum vast op 01/01.
Het voornoemde besluit voorziet in een nieuw indexatiemechanisme waarbij een voorziening enkel nog een dagprijsindexatiedossier kan indienen wanneer de afgevlakte gezondheidsindex het spilindexcijfer heeft bereikt. De dagprijzen stijgen bij overschrijding van de spilindex met 2 %. Voor de assistentiewoningen bestaat de dagprijs uit 2 componenten: een wooncomponent en een dienstverleningscomponent. De groep van assistentiewoningen kan ervoor kiezen een van de componenten of beide componenten te indexeren.
Als gevolg van het besluit van de Vlaamse regering dient aan de modellen van de opnameovereenkomsten en de zorgovereenkomsten addenda toegevoegd te worden inzake de formulering van de indexering.
Door de aanpassing van de modellen dient ook de delegatiebevoegdheid opnieuw beslist te worden.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd een nieuw 'Huishoudelijk reglement voor het gebruik van zalen in Hartetroef' goed te keuren met inwerkingtreding op 01/12/2024.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd het reglement 'Retributie met betrekking tot het beschikbaar stellen van stadszalen' goed te keuren, met ingang van 1 december 2024.