ma 24/02/2025 - 19:00 gemeenteraadszaal
De voorzitter deelt mee dat de vergadering live wordt uitgezonden, niet alleen geluid maar ook beeld.
Het stemsysteem is gebaseerd op de badges. De badges registreren de aanwezigheid. Dus raadsleden moeten hun badge uithalen als ze de zaal (even) verlaten. Alleen als de badge inzit voor de stemming wordt geopend, kan een raadslid stemmen.
Verder deelt de voorzitter mee dat Mathias De Clercq bij besluit van 30 januari 2025 van de Vlaamse minister van Binnenland werd benoemd tot burgemeester van de Stad Gent. Op 11 februari 2025 heeft hij zijn eed als benoemde burgemeester afgelegd in handen van de provinciegouverneur van Oost-Vlaanderen. Mathias De Clercq is dus niet langer de aangewezen burgemeester, maar wel de benoemde burgemeester van Gent. Hierrond staat ook een B-punt op de agenda.
Gewezen gemeente- en OCMW-raadslid Paul Pataer overleed op 13 februari 2025. De voorzitter neemt het woord voor een in memoriam. Daarna vraagt hij om een moment van stilte in acht te nemen om collega Paul Pataer te gedenken.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd aangeduide leden in algemene commissies te vervangen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan het sluiten van een bijakte aan de huurovereenkomst d.d. 22.10.2018, betreffende het pand gelegen te Gent, Henri Dunantlaan 5A, met AZ Jan Palfijn voor de periode van 01/07/2027 tot 30/06/2028.
Bij de opstalovereenkomst met betrekking tot de aanleg en exploitatie van een warmtenet en Zawent-technieken (Zero Afvalwater met Energie -en Nutriënten Terugwinning) , Koopvaardijlaan (Bouwveld Zuid 1) waarvoor de zakelijke rechten werden afgesloten bij gemeenteraadsbeslissing van 24 april 2023 (authentieke akte 21 juni 2023) werd een opmetingsplan toegevoegd waarop het toekomstige leidingentracée werd aangegeven.
Op dag van vandaag blijkt dit tracée in realiteit op een aantal punten af te wijken van oorspronkelijke plan en werd door de cvba Ducoop gevraagd goedkeuring te verkrijgen voor dit afwijkende tracée.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het stadsaandeel in het ontwerp van de werken - Renovatie kaaimuur Predikherenlei te Gent goed te keuren.
De Vlaamse Waterweg (DVW) treedt op als leidinggevend bestuur voor het geheel van de werken.
Procedure: openbare procedure.
Uitvoeringstermijn: 470 werkdagen.
Gunningscriteria: prijs.
Raming werken:
Totaalbedrag: 7.917.912,08 euro incl. btw.
Deel ten laste van DVW: 5.109.779,39 euro.
Deel ten laste van Farys: 2.031.998,47 euro, waarvan 801.469,31 euro VMM subsidie.
Deel Stad Gent: 641.433,24 euro excl. btw + 134.700,98 euro (21% btw) = 776.134,22 euro incl. btw.
Het college stemt in met het onmiddellijk opstarten van de aanbestedingsprocedure door DVW evenwel met opening van de offertes na goedkeuring van het stadsaandeel in het ontwerp van de werken door de gemeenteraad.
(kenmerk: TDWCOL2025/1 - ARW-22-011 - DOM-061/07/344-Z)
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de naam 'Zwinpad' principieel vast te stellen voor het nieuwe fiets- en wandelpad binnen het project gelegen Remi Vlerickstraat te Zwijnaarde.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de namen ‘Agépark’, ‘Marieke Vervoortpad’, ‘Germaine Van Meenenpad’, ‘Alice Coachmanpad’, ‘Léon Mokunapad’, ‘Jules Ottenpad’ en ‘Roland Stormepad’ principieel vast te stellen voor het park en de 6 fiets- en wandelpaden binnen het nieuwe woonproject Ecowijk Gantoise op de site van het voormalig Ottenstadion en de hockey- en tennisclub La Gantoise te Gentbrugge.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de namen ‘Schansakker’ en ‘Yvonne Fontainestraat’ principieel vast te stellen voor de rotonde en het straatdeel richting Volvo Trucks en voor het wegsegment tussen de bestaande Yvonne Fontainestraat en de rotonde te Oostakker.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de naam 'Aan de Linde' principieel vast te stellen voor het nieuwe wegdeel dat aantakt op de bestaande Aan de Linde te Mariakerke.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het 'Subsidiereglement voor subsidies aan de beheerders van jeugdinfrastructuur in gedeeld gebruik' te wijzigen door Klub 9030, Beekstraat 46 F te Drongen toe te voegen aan de lijst met jeugdinfrastructuur in gedeeld gebruik, met ingang van de datum van goedkeuring door de gemeenteraad.
Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om Stad Gent te laten toetreden tot Bosgroep Oost-Vlaanderen vzw als effectief lid met stemrecht. Er wordt ook voorgesteld om de vertegenwoordiger van Stad Gent in de algemene vergadering van Bosgroep Oost-Vlaanderen vzw te machtigen om het toetredingsformulier te ondertekenen. De aanduiding van de afgevaardigde in de algemene vergadering gebeurt bij aparte besluitvorming die ook aan deze gemeenteraad wordt voorgelegd.
Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld dat:
- Stad Gent zal overgaan tot oprichting van ZORG CAMPUS voor studenten in Gent vzw en erin zal deelnemen.
- de ontwerpstatuten van ZORG CAMPUS voor studenten in Gent vzw worden goedgekeurd.
- er machtiging wordt verleend aan de afgevaardigde van Stad Gent in de algemene vergadering van ZORG CAMPUS voor studenten in Gent vzw om alle stukken te ondertekenen in het kader van de oprichting.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan de subsidieovereenkomst voor het ondersteunen van de werking en de promotionele uitstraling van de Floraliën 2025-2026 met vzw Koninklijke Maatschappij voor Landbouw- en Plantkunde, Familie Van Rysselberghedreef 2/3, 9000 Gent, waarbij een subsidie wordt toegekend van 75.000 euro euro.
De gemeenteraad neemt kennis van het benoemingsbesluit en de eedaflegging van de heer Mathias De Clercq als burgemeester van de stad Gent.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd zijn goedkeuring te verlenen aan de notulen van de vergaderingen van de gemeenteraad van 27 en 28 januari 2025.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd artikel 12. - Gratis parkeren - van het Retributiereglement met betrekking tot het straatparkeren te corrigeren:
in de huidige versie van het retributiereglement met betrekking tot het straatparken is in artikel 12 - Gratis parkeren - een fout geslopen: er is 20 minuten opgenomen als tijdsduurbeperking in plaats van de eerder goedgekeurde en technisch ingerichte 30 minuten.
De Politiezone Gent wenst voor het dienstjaar 2025 opnieuw een convenant af te sluiten met de provincie Oost-Vlaanderen voor de afname van diensten (opleidingen, gebruik van trainingsinfrastructuur) bij de provinciale politieschool PAULO/Politieopleidingen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het bestek vast te stellen voor de overheidsopdracht van leveringen voor Raamovereenkomst voor het leveren van keuken- en huishoudtoestellen (2 percelen) - SLS/2024/042 - ID5637, met als procedure openbare procedure en een totale raming van 537.190 EUR + 112.810 EUR (21% btw) = 650.000 EU, waarvan het geraamd aandeel voor het OCMW 240.000 euro (inclusief btw) bedraagt.
Het college van burgemeester en schepenen verleent toestemming om de procedure van bekendmaking reeds op te starten onmiddellijk na goedkeuring van het dossier door het college met opening offertes evenwel na de datum van de gemeenteraad.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd in artikel 6 §1 van het reglement betreffende de tewerkstelling van het kabinets- en fractiepersoneel de woorden “percentage van 25%, 50%, 75% of 100%,” te wijzigen door de woorden “percentage van 25%, 50%, 75%, 90% of 100%,” met ingang vanaf de dag van de installatievergadering van de gemeenteraad binnen de huidige zittingsperiode.
Het college van burgemeester en schepenen legt de voornoemde wijziging van artikel 6 §1 van het reglement betreffende de tewerkstelling van het kabinets- en fractiepersoneel ter onderhandeling voorafgaandelijk voor aan de vakbonden.Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het bestek vast te stellen voor de overheidsopdracht van diensten - Raamovereenkomst voor opmaak van archeologienota’s voor projecten Stad Gent en Sogent - TDW/2024/015 - ID5694, met als procedure de openbare procedure en een totale raming voor 24 maand van 170.155,00 EUR excl. btw + 35.732,55 EUR (21% btw) = 205.887,55 EUR, met de mogelijkheid tot verlenging met 2 keer 1 jaar tot een maximumbedrag van 340.310,00 EUR excl. btw + 71.465,10 EUR (21% btw) = 411.775,10 EUR.
(kenmerk: TDWCOL2024/178 - TDW/2024/015-ID5694)
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het bestek vast te stellen voor de overheidsopdracht van werken 'Heraanleggen van het parkje aan de Wasstraat te Gent - GD 14/2024', met als procedure openbare procedure en een totale raming van 408.402,00 EUR + 85.764,42 EUR (21 % btw) = 494.166,42 EUR.
Het college van burgemeester en schepenen geeft toestemming om de procedure van bekendmaking reeds op te starten onmiddellijk na goedkeuring van het dossier door het college met opening offertes evenwel na de datum van de gemeenteraad.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het bestek vast te stellen voor de overheidsopdracht van leveringen voor Raamovereenkomst voor produceren en leveren van tegels voor urnengraven te Gent - GD 03/2025, met als procedure openbare procedure en een totale raming van 132.231,40 EUR + 27.768,60 EUR (21 % btw) = 160.000,00 EUR.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd om, op gemotiveerd verzoek van het college van burgemeester en schepenen, de termijn waarbinnen het ontwerp van het gemeentelijk ruimtelijk uitvoeringsplan (RUP nr. 175) RUP Afrikalaan, definitief moet worden vastgesteld met zestig dagen te verlengen zodat het gemeentelijk ruimtelijk uitvoeringsplan uiterlijk op 14 juni 2025 definitief moet worden vastgesteld.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het gebruik van het leerplan Leer-Lokaal van OVSG voor de eerste graad voor de volgende instellingen van het Stedelijk Onderwijs Gent met ingang van 1 september 2025 goed te keuren:
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan de subsidieovereenkomst voor het creëren van organisatie- en podiumkansen voor jongeren en jonge collectieven tijdens Boomtown 2025 met vzw Oude Beestenmarkt, Burggravenlaan 62, 9000 Gent, waarbij een subsidie wordt toegekend van 7.500 euro.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan het addendum bij de subsidieovereenkomst voor extra mobiel jeugdwerk in de wijk Rabot met Ergenekon vzw, Maria Theresiastraat 67a 9000 Gent, waarbij een subsidie wordt toegekend van 30.700 euro.
Partijen verwijzen naar de samenwerkingsovereenkomst afspraken op dienstniveau in het kader van Kinder- en Jeugdpsychiatrie en de specifieke dienstverlening met inbegrip van opleiding, vorming, en ondersteuning aan de Stad Gent die in werking is getreden op 1 oktober 2009.
Partijen komen overeen dat: de samenwerkingsovereenkomst als volgt wordt gewijzigd:
Stad Gent verbindt er zich toe de loonkost die overeenstemt met de duurtijd van de geleverde prestaties aan CLB Stad Gent aan het UZ Gent te betalen.
Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om de dagorde van de buitengewone algemene vergadering van IGS Westlede die plaatsvindt op 18 maart 2025, evenals het mandaat van de vertegenwoordiger van Stad Gent op voormelde algemene vergadering goed te keuren.
Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om de dagorde van de buitengewone algemene vergadering van Fluvius Imewo die plaatsvindt op 17 maart 2025, evenals het mandaat van de vertegenwoordiger van Stad Gent op voormelde algemene vergadering goed te keuren.
Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om de dagorde van de buitengewone algemene vergadering van Farys die plaatsvindt op 28 maart 2025, evenals het mandaat van de vertegenwoordiger van Stad Gent op voormelde algemene vergadering goed te keuren.
Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om de dagorde van de buitengewone algemene vergadering van Creat Services die plaatsvindt op 25 maart 2025, evenals het mandaat van de vertegenwoordiger van Stad Gent op voormelde buitengewone algemene vergadering goed te keuren.
Aan de Gemeenteraad wordt gevraagd:
Aan de Gemeenteraad wordt gevraagd:
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het ontwerp van statutenwijziging van EVA vzw Muziekcentrum De Bijloke Gent goed te keuren.
Een statutenwijziging van EVA vzw Muziekcentrum De Bijloke Gent wordt voorgesteld om in het bestuursorgaan het aantal bestuurders op te trekken naar maximaal 17 bestuurders en het aantal bestuurders voor stad Gent op te trekken naar 9. Aangezien een statutenwijziging zich daardoor opdrong werden de statuten verder verduidelijkt met bepalingen over de mogelijkheid tot schriftelijke vergaderingen en vergaderingen op afstand. Tevens werd verduidelijkt dat in geval van ontbinding en vereffening in 1 akte geen vereffenaars moeten worden aangesteld.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van de EVA vzw Business Improvement District Gent aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd meerdere natuurlijke personen-bestuurder in het bestuursorgaan van EVA vzw Business Improvement District Gent voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van de EVA vzw De Centrale aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd meerdere natuurlijke personen-bestuurder in het bestuursorgaan van EVA vzw De Centrale voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van de EVA vzw De Fietsambassade Gent aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd meerdere natuurlijke personen-bestuurder in het bestuursorgaan van EVA vzw De Fietsambassade Gent voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van de EVA vzw Integratie en Inburgering Gent (Amal) aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd meerdere natuurlijke personen-bestuurder in het bestuursorgaan van EVA vzw Integratie en Inburgering Gent voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van de EVA vzw Muziekcentrum De Bijloke Gent aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd meerdere natuurlijke personen-bestuurder in het bestuursorgaan van EVA vzw Muziekcentrum De Bijloke Gent voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van de EVA vzw REGent aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd meerdere natuurlijke personen-bestuurder in het bestuursorgaan van EVA vzw REGent voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd meerdere natuurlijke personen-dagelijks bestuurder in het dagelijks bestuur van EVA vzw REGent voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van de EVA vzw SodiGent aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd meerdere natuurlijke personen-bestuurder in het bestuursorgaan van EVA vzw SodiGent voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van de EVA vzw Wijk-werken aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd meerdere natuurlijke personen-bestuurder in het bestuursorgaan van EVA vzw Wijk-werken voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordiger van Stad Gent in de algemene vergadering van Dimensa Woonmaatschappij bv aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers en hun plaatsvervangers van de Stad Gent in de toewijzingsraad van Thuispunt Gent bv aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van Thuispunt Gent bv aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd meerdere natuurlijke personen-bestuurder in het bestuursorgaan van bv Thuispunt voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd om de vertegenwoordigers en een plaatsvervanger van Stad Gent in de algemene vergadering van de dienstverlenende vereniging Creat Services aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd kandidaten voor te dragen om te zetelen als vertegenwoordiger van de Stad Gent in de raad van bestuur van de dienstverlenende vereniging Creat Services.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd om de vertegenwoordigers en een plaatsvervanger van Stad Gent in de algemene vergadering van de opdrachthoudende vereniging Farys aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd kandidaten voor te dragen om te zetelen als vertegenwoordiger van de Stad Gent in het Regionaal Adviescomité voor Domeindiensten van de opdrachthoudende vereniging Farys.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd kandidaten voor te dragen om te zetelen als vertegenwoordiger van de Stad Gent in het Adviescomité voor Secundaire Diensten van de opdrachthoudende vereniging Farys.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd om de vertegenwoordiger en een plaatsvervanger van Stad Gent in de algemene vergadering van de opdrachthoudende vereniging Fluvius Imewo aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd om de vertegenwoordiger en een plaatsvervanger van Stad Gent in de algemene vergadering van de opdrachthoudende vereniging IGS Westlede aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd om de vertegenwoordiger en een plaatsvervanger van Stad Gent in de algemene vergadering van de opdrachthoudende vereniging Ivago aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordiger van Stad Gent in de algemene vergadering van Intercommunale Maatschappij Opera voor Vlaanderen (in vereffening) aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordiger van Stad Gent in het college van vereffenaars van de Intercommunale Maatschappij Opera voor Vlaanderen (in vereffening) voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van vzw ZORG CAMPUS voor studenten in Gent aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd één vaste vertegenwoordiger van Stad Gent in het bestuursorgaan van vzw ZORG CAMPUS voor studenten in Gent aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van vzw Bosgroep Oost-Vlaanderen aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordiger van Stad Gent in de algemene vergadering van vzw Nationaal Park Scheldevallei aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd één vaste vertegenwoordiger van Stad Gent in het bestuursorgaan van vzw Nationaal Park Scheldevallei aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordiger van Stad Gent in de algemene vergadering van vzw Bio Base Europe Pilot Plant aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd één natuurlijke persoon-bestuurder in het bestuursorgaan van vzw Bio Base Europe Pilot Plant voor te dragen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers van Stad Gent in de algemene vergadering van vzw Belgisch Forum voor Preventie en Veiligheid in de Steden aan te duiden.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het reglement 'Retributie op omgevingsvergunningsaanvragen' te wijzigen, met ingang van 1 maart 2025. De wijziging betreft het uitbreiden van de vrijstelling van Kerngroep Gent tot Groep Gent.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het addendum 5 aan het brownfieldconvenant voor het brownfieldproject 24 "Oude Dokken Gent" goed te keuren.
Dit addendum voorziet de toetreding van de nieuwe actor Dock-Site tot het brownfieldconvenant. Dock-Site zal samen met Sogent de site aan het Houtdok ontwikkelen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de vertegenwoordigers namens de fracties, waaronder een voorzitter, aan te duiden in het gezamenlijk Intern Auditcomité voor Stad en OCMW Gent.
Wijzigt het huishoudelijk reglement van de gemeenteraad en raad voor maatschappelijk welzijn, meer bepaald zijn er enkele aanpassingen bij de opsomming van de thema's van de commissies en in het dienstverleningspakket.