do 17/04/2025 - 09:02 Virtueel - via Microsoft Teams
Aan het college van burgemeester en schepenen wordt gevraagd het collegebesluit nummer 02924 van 03/04/25 betreffende toelating voor het plaatsen van een struikelsteen, Visserij - [P-710216] te wijzigen als volgt (wijziging huisnummer): Geeft toelating voor het plaatsen van een struikelsteen ter herdenking van Valére Billiet op de volgende locatie: Visserij 42, 9000 Gent.
Aan het college van burgemeester en schepenen wordt gevraagd het collegebesluit nummer 01964 van 03/04/25 betreffende toelating voor het plaatsen van een struikelsteen, Krijgslaan - [P-709991] te wijzigen als volgt (wijziging huisnummer): Geeft toelating voor het plaatsen van een struikelsteen ter herdenking van Rifca -Tirlea Schor op de volgende locatie: Krijgslaan 20, 9000 Gent.
Aan het college van burgemeester en schepenen wordt gevraagd het collegebesluit nummer 01965 van 03/04/25 betreffende toelating voor het plaatsen van een struikelsteen, Sportstraat - [P-710235] te wijzigen als volgt (wijziging huisnummer): Geeft toelating voor het plaatsen van een struikelsteen ter herdenking van Falk Epsteins, op de volgende locatie: Sportstraat 350-364, 9000 Gent.
Aan het college van burgemeester en schepenen wordt gevraagd kennis te nemen van de nota 'Aanpassing statistische sectoren'.
Statbel biedt de mogelijkheid om aanpassingen aan de statistische sectoren door te voeren. Er werd een voorstel uitgewerkt waarbij de grenzen van de statistische sectoren zo veel mogelijk gealigneerd werden op een weg (of waterloop of spoorweg). Waar dat niet mogelijk was, werd er gealigneerd met kadastrale percelen. Daarnaast werden statistische sectoren gesplitst waar nodig om zinvollere statistieken te verkrijgen. Deze aanpassingen zorgen ervoor dat inconsistenties tussen wijken en sectoren worden weggewerkt, dat adressen en percelen eenduidig aan een sector (en wijk) kunnen worden gekoppeld en dat betere statistieken worden verkregen.
Gevolgen van deze aanpassing voor de organisatie zijn:
- Op sectorniveau zal er een trendbreuk zijn in de cijferreeksen, maar de provincies hebben zich geëngageerd om datasets uit het rijksregister en kadaster te herrekenen.
- In interne toepassingen en rapporten zal de referentielaag van statistische sectoren en wijken aangepast moeten worden.
Het voorstel wordt voorgelegd aan Provincie Oost-Vlaanderen ter controle en eventuele correctie van de aangeleverde gegevens, en zal vervolgens aan Statbel worden opgeleverd.
Aan het college van burgemeester en schepenen wordt gevraagd een vergunning te verlenen voor het plaatsen van een terras bij horecazaak Splinter, gelegen Brabantdam 113, Gent.
Aan het college van burgemeester en schepenen wordt gevraagd een vergunning te verlenen voor het plaatsen van een terras bij horecazaak Cozette, gelegen Hofbouwlaan 6, Gent.
Aan het college van burgemeester en schepenen wordt gevraagd een vergunning te verlenen voor het plaatsen van een terras bij horecazaak Pizza Pitta Corner, gelegen Jef Vandermeulenstraat 1, 9050 Gentbrugge.
Aan het college van burgemeester en schepenen wordt gevraagd een vergunning te verlenen voor het plaatsen van een terras bij horecazaak Vief Healthy Fastfood , gelegen Brabantdam 53, 9000 Gent.