ma 17/02/2025 - 19:00 Gemeenteraadszaal
De commissie FABAZ keurt de aanstelling van Laura Schuysemans als voorzitter goed.
De commissie FABAZ keurt de aanstelling van Sabena Donkor als plaatsvervangend voorzitter goed.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het bestek vast te stellen voor de overheidsopdracht van leveringen voor Raamovereenkomst voor produceren en leveren van tegels voor urnengraven te Gent - GD 03/2025, met als procedure openbare procedure en een totale raming van 132.231,40 EUR + 27.768,60 EUR (21 % btw) = 160.000,00 EUR.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de naam 'Zwinpad' principieel vast te stellen voor het nieuwe fiets- en wandelpad binnen het project gelegen Remi Vlerickstraat te Zwijnaarde.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de namen ‘Agépark’, ‘Marieke Vervoortpad’, ‘Germaine Van Meenenpad’, ‘Alice Coachmanpad’, ‘Léon Mokunapad’, ‘Jules Ottenpad’ en ‘Roland Stormepad’ principieel vast te stellen voor het park en de 6 fiets- en wandelpaden binnen het nieuwe woonproject Ecowijk Gantoise op de site van het voormalig Ottenstadion en de hockey- en tennisclub La Gantoise te Gentbrugge.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de namen ‘Schansakker’ en ‘Yvonne Fontainestraat’ principieel vast te stellen voor de rotonde en het straatdeel richting Volvo Trucks en voor het wegsegment tussen de bestaande Yvonne Fontainestraat en de rotonde te Oostakker.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd de naam 'Aan de Linde' principieel vast te stellen voor het nieuwe wegdeel dat aantakt op de bestaande Aan de Linde te Mariakerke.
Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om de dagorde van de buitengewone algemene vergadering van IGS Westlede die plaatsvindt op 18 maart 2025, evenals het mandaat van de vertegenwoordiger van Stad Gent op voormelde algemene vergadering goed te keuren.
Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om de dagorde van de buitengewone algemene vergadering van Fluvius Imewo die plaatsvindt op 17 maart 2025, evenals het mandaat van de vertegenwoordiger van Stad Gent op voormelde algemene vergadering goed te keuren.
Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om de dagorde van de buitengewone algemene vergadering van Farys die plaatsvindt op 28 maart 2025, evenals het mandaat van de vertegenwoordiger van Stad Gent op voormelde algemene vergadering goed te keuren.
Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld om de dagorde van de buitengewone algemene vergadering van Creat Services die plaatsvindt op 25 maart 2025, evenals het mandaat van de vertegenwoordiger van Stad Gent op voormelde buitengewone algemene vergadering goed te keuren.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt voorgesteld om de dagorde van de buitengewone algemene vergadering van Creat Services die plaatsvindt op 25 maart 2025, evenals het mandaat van de vertegenwoordiger van OCMW Gent op voormelde buitengewone algemene vergadering goed te keuren.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het reglement 'Retributie op omgevingsvergunningsaanvragen' te wijzigen, met ingang van 1 maart 2025. De wijziging betreft het uitbreiden van de vrijstelling van Kerngroep Gent tot Groep Gent.
De Politiezone Gent wenst voor het dienstjaar 2025 opnieuw een convenant af te sluiten met de provincie Oost-Vlaanderen voor de afname van diensten (opleidingen, gebruik van trainingsinfrastructuur) bij de provinciale politieschool PAULO/Politieopleidingen.
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het addendum 5 aan het brownfieldconvenant voor het brownfieldproject 24 "Oude Dokken Gent" goed te keuren.
Dit addendum voorziet de toetreding van de nieuwe actor Dock-Site tot het brownfieldconvenant. Dock-Site zal samen met Sogent de site aan het Houtdok ontwikkelen.
Aan de Gemeenteraad wordt gevraagd:
Aan de gemeenteraad wordt gevraagd het ontwerp van statutenwijziging van EVA vzw Muziekcentrum De Bijloke Gent goed te keuren.
Een statutenwijziging van EVA vzw Muziekcentrum De Bijloke Gent wordt voorgesteld om in het bestuursorgaan het aantal bestuurders op te trekken naar maximaal 17 bestuurders en het aantal bestuurders voor stad Gent op te trekken naar 9. Aangezien een statutenwijziging zich daardoor opdrong werden de statuten verder verduidelijkt met bepalingen over de mogelijkheid tot schriftelijke vergaderingen en vergaderingen op afstand. Tevens werd verduidelijkt dat in geval van ontbinding en vereffening in 1 akte geen vereffenaars moeten worden aangesteld.