Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd:
Aan raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd het ontwerp van statutenwijziging van EVA vzw REGent, met ondernemingsnummer 0895.509.839, goed te keuren.
Een statutenwijziging van EVA vzw REGent wordt voorgesteld:
- omdat het effectief lid vzw Gent, stad in werking-projecten is ontbonden en vereffend op 30 november 2021;
- het mogelijk te maken dat EVA vzw REGent haar opdrachten kan uitvoeren op het grondgebied van andere steden of gemeenten; en
- de gewijzigde gegevens (naam en adres) van de effectieve leden te verwerken.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan de verkoop via een Biddit-verkoopprocedure van de woning Nieuwstraat 14 te 9080 Lochristi en kadastraal gekend als Lochristi, 1ste afdeling, sectie C, nummer 601 E 6 met een gekende totale kadastrale oppervlakte van 675 m² en dit tegen een minimumprijs van 270.000 euro.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan de subsidieovereenkomst Samen sterker in begeleiding voor doelgroepen in een kwetsbare situatie met vzw TOPunt Gent, Halvemaanstraat 96, 9040 Sint-Amandsberg voor de periode 1 juli 2026 tot en met 31 december 2028, waarbij een subsidie wordt toegekend van 1.085.186,67 euro.
Aan het vast bureau wordt gevraagd om de wijzigingen aan de Rechtspositieregeling Stad en OCMW Gent ter onderhandeling voor te leggen aan de vakbonden.
Het doel van deze wijziging is:
Aan de OCMW-raad wordt gevraagd om de wijzigingen aan de Rechtspositieregeling Stad en OCMW Gent goed te keuren.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt voorgesteld om de dagorde van de algemene vergadering van Creat Services die plaatsvindt op 16 juni 2026, evenals het mandaat van de vertegenwoordiger van OCMW Gent op voormelde algemene vergadering goed te keuren.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd:
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd kennis te nemen van het 'Jaarrapport organisatiebeheersing over het jaar 2025' van Stad en OCMW Gent.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd de aanduiding van Jorg Van Renterghem als vertegenwoordiger van OCMW Gent op de algemene vergadering van de vzw Cevio op 29 mei 2026 goed te keuren.
Aan het vast bureau wordt gevraagd om de wijzigingen aan de Rechtspositieregeling Ouderenzorg ter onderhandeling voor te leggen aan de vakbonden.
Het doel van deze wijziging is:
Aan de OCMW-raad wordt gevraagd om de wijzigingen aan de Rechtspositieregeling Ouderenzorg goed te keuren.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd om goedkeuring te verlenen aan de subsidieovereenkomst voor laagdrempelige basisactivering en integratie van jongeren met ondersteuningsnood in kwetsbare posities met Zwerfgoed vzw, Beekstraat 30 te 9030 Mariakerke, waarbij een subsidie wordt toegekend van 140.822 euro voor de periode 01/07/2026 tem 31/12/2028.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan de subsidieovereenkomst voor het bieden van materiële hulp en ontmoeting voor starters, nieuwkomers en Gentenaars in kwetsbare situaties met vzw Een Hart Voor Vluchtelingen, Keizersvest 56, 9000 Gent, lopende van 01/07/2026 tot en met 31/12/2028 en waarbij een totale subsidie wordt toegekend van 212.389,10 euro.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan de subsidieovereenkomst voor de werking als vereniging waar armen het woord nemen, sociale kruidenier en clusterondersteuner materiële hulp met vzw SIVI, Jos Verdegemstraat 49, 9040 Gent, waarbij een subsidie wordt toegekend van 427.445,78 euro.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan de subsidieovereenkomst Werking BMLIK als vereniging waar armen het woord nemen met Beweging voor Mensen met een Laag Inkomen en Kinderen (BMLIK), waarbij een subsidie wordt toegekend van 183.158,56 euro.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan de subsidieovereenkomst Clusterwerking voedselondersteuning in de cluster Brugse Poort met Open Plaats vzw, Haspelstraat 49, 9000 Gent, waarbij een subsidie wordt toegekend van 115.713,26 euro.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan de subsidieovereenkomst Coördinatie en ondersteuning van de organisaties aangesloten bij Gent Samen Solidair met Gent Samen Solidair, Keizersvest 56, 9000 Gent, waarbij een subsidie wordt toegekend van 193.819,07 euro.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd goedkeuring te verlenen aan de subsidieovereenkomst coördinatie en ondersteuning KRASdiensten en clusterwerking voedselondersteuning met KRAS vzw, Sint-Salvatorstraat 30, 9000 Gent, waarbij een subsidie wordt toegekend van 747.329,19 euro.
Aan de raad voor maatschappelijk welzijn wordt gevraagd zijn goedkeuring te verlenen aan de notulen van de vergadering van de raad voor maatschappelijk welzijn van 28 april 2026.