De wedstrijdtoren aan de Watersportbaan is een belangrijk project voor de Gentse sportinfrastructuur. De oude toren uit de jaren ’70 werd in november 2023 gesloopt, omdat het gebouw sterk verouderd was en niet meer voldeed aan de hedendaagse normen. De stad kondigde toen een nieuw roei- en wedstrijdcentrum aan dat zowel voor internationale regatta’s als voor dagelijkse topsporttrainingen gebruikt zou worden. Het project maakt deel uit van een bredere opwaardering van de Watersportbaan.
Toch lijkt het project ondertussen al verschillende keren vertraging te hebben opgelopen. Na navragen door collega Rysermans in 2023, bleek dat de aanbestedingsprocedure opnieuw moest worden opgestart, omdat de enige kandidaat-aannemer niet over het juiste certificaat beschikte.
Later werd gemeld dat de werken opnieuw vertraging opliepen door technische moeilijkheden met het atypische ontwerp. De toren zou oorspronkelijk in 2024 klaar zijn, daarna werd gesproken over september 2025, en ondertussen is de oplevering volgens de laatste communicatie verschoven naar eind juni 2026.
Intussen krijgen wij signalen van buurtbewoners, wandelaars en sporters rond de Watersportbaan dat de werf al geruime tijd weinig vooruitgang lijkt te tonen. Voor velen is het niet duidelijk in welke fase het project zich momenteel bevindt.
Daarom onderstaande vragen;