Terug
Gepubliceerd op 08/04/2026

2026_MV_00334 - Mondelinge vraag van raadslid Simon Smagghe: Communicatie omtrent de marathon

commissie vrije tijd, openbaar groen, openbare netheid en klimaat (VOGOK)
ma 13/04/2026 - 19:00 Gemeenteraadszaal
2026_MV_00334 - Mondelinge vraag van raadslid Simon Smagghe: Communicatie omtrent de marathon 2026_MV_00334 - Mondelinge vraag van raadslid Simon Smagghe: Communicatie omtrent de marathon

Motivering

Toelichting/Motivering/Aanleiding

Nu de marathon van 29 maart achter de rug is, bereiken ons naast de enthousiaste berichten van deelnemers en supporters ook wat van burgers over gebrekkige communicatie van de organisatie.

Zo kregen we berichten van Gentenaars die langs het parcours van de marathon wonen. De hinder die met de marathon gepaard gaat, werd vooraf niet gecommuniceerd per brief. De hinder gaat over het niet kunnen gebruiken van straten, evenals er parkeren. Daarnaast zien we dat ondertussen een week na de marathon er nog altijd borden uithangen van de marathon.

Ik heb daarbij de volgende vragen voor de schepen:

Indiener(s)

Simon Smagghe

Gericht aan

Bram Van Braeckevelt

Tijdstip van indienen

di 07/04/2026 - 15:28

Toelichting

-Komt er een evaluatie van dit event? Wanneer kunnen we deze verwachten?
 Zal de schepen de volgende factoren meenemen in de evaluatie: communicatie naar de burger, prijszetting, return naar de stad en impact op het openbaar vervoer?

-Welke communicatie voor en na het event was voorzien naar de burgers toe? Is het gelukt om deze planning te respecteren?

-Welke afspraken werden er gemaakt om na het event de publieke ruimte weer op te ruimen? Hoe komt het dat er een week na het event nog altijd borden uithangen?

-Blijft het bestuur de samenwerking met Golazo verderzetten?
 Worden er pistes onderzocht om dit met een andere eventueel lokale partner te organiseren?